Statystyki Rejestr zmian Mapa strony
E-PUAP: Skrytka_ESP znajduje się pod adresem: /OPZIWRZAMOSC/SkrytkaESP

Oferta pracy: PSYCHOLOG

Nabór pracowników, Środa, 30 marca 2022

DYREKTOR
Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu
ogłasza nabór na stanowisko:
PSYCHOLOG

1. Wymagania niezbędne:
a) wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku psychologia;
b) prawo do wykonywania zawodu;
c) co najmniej 2 letnie, udokumentowane doświadczenie w poradnictwie rodzinnym;
d) pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych;
e) niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe;
f) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na ww. stanowisku;
g) obywatelstwo polskie.

2. Wymagania dodatkowe:
a) doświadczenie w pracy diagnostycznej i terapeutycznej z dziećmi i rodzinami;
b) doświadczanie w pracy w jednostkach samorządowych;
c) znajomość i umiejętność korzystania z przepisów prawa, m.in.: ustawy o wspieraniu rodziny i systemie piezy zastępczej, Kodeksu rodzinnego i opiekuńczy, ustawy o pomocy społecznej, ustawy o pracownikach samorządowych, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie;
d) doświadczenie w prowadzeniu szkoleń;
e) umiejętność pracy w zespole i dobra organizacja pracy własnej, samodzielność;
f) komunikatywność, odpowiedzialność, sumienność, punktualność;
g) umiejętność obsługi komputera w środowisku MS Windows oraz pakietu Office.

3. Zakres zadań będzie obejmował między innymi:
1) udzielanie wsparcia dla osób sprawujących rodzinną pieczę zastępczą poprzez poradnictwo psychologiczne i terapię, prowadzenie szkoleń i organizowanie grup wsparcia;
2) sporządzanie co 2 lata w funkcjonujących rodzinach zastępczych opinii o posiadaniu predyspozycji i motywacji do pełnienia przez te osoby funkcji rodziny zastępczej;
3) zapewnienie badań psychologicznych kandydatom do pełnienia funkcji rodziny zastępczej;
4) wydawanie kandydatom opinii o posiadaniu predyspozycji i motywacji do pełnienia funkcji rodziny zastępczej;
5) sporządzanie diagnozy psychofizycznej dziecka, w tym dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, udziału w zajęciach rewalidacyjno- wychowawczych oraz konieczności objęcia dziecka pomocą profilaktyczno- wychowawczą lub resocjalizacyjną albo leczeniem i rehabilitacją;
6) sporządzanie opinii o zasadności przysposobienia dziecka, o kontaktach dziecka z rodziną biologiczną i wpływie tych kontaktów na dziecko, o zasadności przysposobienia związanego ze zmianą miejsca zamieszkania dziecka na miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej mającej na celu stwierdzenie, że przysposobienie to leży w jego najlepszym interesie;
7) współudział w zapewnieniu rodzinom zastępczym oraz prowadzącym rodzinne domy dziecka szkoleń mających na celu podnoszenie ich kwalifikacji, biorąc pod uwagę ich potrzeby.
4. Wymagane dokumenty:
1) życiorys (CV) bez zdjęcia z uwzględnianiem dokładnego przebiegu nauki i stażu pracy;
2) list motywacyjny;
3) kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i staż pracy (kserokopie dyplomu lub zaświadczenia o odbytych studiach, kserokopie świadectw pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu);
4) kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
5) inne dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach;
6) oświadczenie o braku prawomocnego skazania wyrokiem sądu za umyśle przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego i umyślne przestępstwo skarbowe;
7) oświadczenie, że kandydat posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
8) oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie na określonym stanowisku;
9) oświadczanie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji;
5. Forma zatrudnienia:
Umowa o pracę ½ etatu
Wynagrodzenie: 1600 zł brutto
Miejsce wykonywania pracy: siedziba Organizatora
Planowany termin rozpoczęcia pracy na stanowisku psychologa – czerwiec 2022 r.

6. W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych u Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosi mniej niż 6%
Dokumenty należy składać w siedzibie Organizatora lub za pośrednictwem poczty w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Rekrutacja - Psycholog” w terminie do 27.05.2022 roku do godz.15 -tej.
Dokumenty, które wpłyną po tym terminie nie będą rozpatrywane.
Informacje dodatkowe: Osoby, których dokumenty spełniać będą wymagania formalne zostaną telefonicznie poinformowane o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. Osoby, których oferty zostaną odrzucone nie będą powiadamiane. Informacje związane z procedurą naboru udzielane będą w dniach i godzinach pracy Organizatora pod numerem (84) 6270773.
Klauzura informacyjna dla kandydatów (rekrutacja) dostępna jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu – menu > nabory pracowników.
Ostateczna decyzja o zatrudnieniu na stanowisko psychologa w Organizatorze Rodzinnej Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu, nastąpi po analizie złożonych dokumentów i po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu informacji Publicznej Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu oraz na tablicy informacyjnej w siedzibie przy ul. Prusa 2.

Dyrektor OPZiWR
Monika Pałczyńska
Rozumiem